קטגוריות
  עבריתРусский

המדריך המלא לטיפוח וטיפול בכלב ובחתול

אין כמו התכרבלות עם החתול הצמרירי שלנו במיטה בליל חורף קר, ואין כמו השתעשעות עם הכלב הנמרץ שלנו בחצר הבית. אלא שעל חוויות מהנות אלו יכול להעיב הריח הרע של חיית המחמד שלנו. במאמר הבא תוכלו למצוא טיפים חשובים לטיפול ולטיפוח חיית המחמד, כדי למנוע את היווצרותם של ריחות רעים.


טיפול בפרווה

 • יש לרחוץ את חיית המחמד לא יותר מפעם אחת בחודש וחצי, ולעשות זאת באמצעות שמפו ייחודי הנמכר בכל חנות חיות. יש להימנע מרחיצה תכופה, אשר גורמת לייבוש העור, מאיצה את ההפרשות השומניות ומגבירה את הריח.
 • יש לספר את חיית המחמד לפחות פעמיים בשנה. אם הריח מלווה בנשירת פרווה נקודתית, בפצעים או בגירויים, ייתכן שמדובר במחלת עור ויש לגשת לווטרינר.
 • עבור כלבים מומלץ לפזר טלק על הפרווה ולנער את השאריות.
 • חומרים מבשמים שאינם מיועדים לבע"ח יכולים לגרום לחיית המחמד נזק, וכלל לא לפתור את בעיית הריח. יש לרכוש חומרים מבשמים בחנות חיות ו/או בהמלצת וטרינר.

חתלתולה יפיפיהאמבטיה לכלבלבים

 טיפול בפה ובאוזניים

 • אבנית בשיניים גורמת לריח רע. לכן יש לצחצח את שיניו וחניכיו של הכלב/החתול כבר מגיל צעיר: תחילה עם האצבע, אחר כך עם גזה סטרילית, ולבסוף עם משחה ייעודית ומברשת ייחודית שנרכשו בחנות חיות.
 • יש להגיע לווטרינר אחת לתקופה כדי לעבור טיפול להסרת אבנית.
 • הקפידו לספק לחיית המחמד מים רבים, המסייעים לנטרול ריח רע. הקפידו להחליף את קערת המים כל יום.
 • יש לנקות את אוזני חיית המחמד אחת לשבועיים באמצעות חומר ניקוי ייעודי שנרכש בחנות חיות ולאחר שקיבלתם הדרכה מווטרינר.

מזון לחיית מחמד

 • התזונה של חיית המחמד משפיעה רבות על ריחות הקיבה שלה. לכן חשוב לרכוש מזון לכלבים /מזון לחתולים איכותי, ולא להחליף את סוג המזון לעיתים תכופות. החלפות תדירות של סוג המזון לכלבים / מזון לחתולים יכולות לגרום לבעיות במערכת העיכול.
 • יש להימנע מהאכלת חיית המחמד באוכל שלנו, בני האדם, וכן גם במזון שאינו ייעודי לסוג החיה.
 • מומלץ להגיש את המזון לחתולים / מזון לכלבים בכלי אוכל מנירוסטה. הנירוסטה, בניגוד לפלסטיק או עץ, אינה סופגת ריחות.
 • חשוב להיזהר מהרקבת המזון לחתולים / מזון לכלבים. לכן, לא מומלץ למלא את קערת המזון באוכל רב למשך יום שלם או מספר ימים. יש להאכיל את חיית המחמד במנות קצובות, 2 – 3 פעמים ביום.

     

טיפול בצרכים

 • בכל חנות חיות ניתן למצוא תרסיסים לשטיחים ולריפודים המיועדים להפגת הריחות הרעים של הצרכים שחיית המחמד שלנו עשתה ברחבי הבית.
 • ניתן גם לפזר אבקת סודה לשתייה עם המקום שבו החיה עשתה את צרכיה כדי לספוג את הכתם ולהעלים את הריח.

 
למידע נוסף על טיפול וטיפוח חיות מחמד – צרו קשר עם חי בר ונשמח לענות על כל שאלה.

 

 

מזון וציוד לחיות מחמד, חנות חיות חי בר, טיפוח ויופי לכלבים, מזון לכלבים, מזון רפואי לכלבים, חומרי הדברה לכלבים, צעצועים לכלבים, שימורים לכלבים, מוצרי רתמה מעור לכלבים, שימורי מזון רפואי לכלבים, מזון לחתולים, מזון רפואי לחתולים, חול לחתולים, חומרי הדברה לחתולים, צעצועים לחתולים, שימורים לחתולים, שימורי מזון רפואי לחתולים, חנות חיות בגבעתיים, קורס ספרות כלבים וחתולים, דוג פרפורמנס אוכל לכלבים, יוקנובה אוכל לכלבים, נוטרי סורס אוכל לכלבים, טכני-קל אוכל לכלבים, גנסיס אוכל לכלבים, פרו פלאן אוכל לכלבים, מזון רפואי לכלבים הילס, מזון רפואי לכלבים רויאל קנין, חנות חיות ברחובות, חנות חיות, חנות חיות ברמת גן, חומרי הדברה לכלב ברמת גן, חומרי הדברה לכלב בגבעתיים, חומרי הדברה לכלב בתל אביב, חומרי הדברה לחתול ברמת גן, חומרי הדברה לחתול בגבעתיים, חומרי הדברה לחתול בתל אביב, קורס תספורות לבעלי חיים, תספורות לכלב, תספורות לחתול, בית ספר לספרות כלבים, בית ספר לספרות חתולים, בית ספר לתספורות בעלי חיים, מזון לכלבים ברמת גן, מזון לכלבים ברחובות, מזון לכלבים בגבעתיים, מזון לחתולים ברמת גן, מזון לחתולים ברחובות, מזון לחתולים בגבעתיים, מספרה לכלבים ברחובות, מספרה לכלבים ברמת גן, מספרה לחתולים ברחובות, מספרה לחתולים ברמת גן


חי בר - חנות חיות רמת גן. חנות חיות גבעתיים. חנות חיות רחובות. ©      Web Time ltd - בנייה אתרים, קידום אתרים, ופיתוח פרוייקטים באינטרנט

Web Time ltd - בניית אתרים, קידום אתרים, קידום ופרסום עסקים באינטרנט

למעלה