קטגוריות
  עבריתРусский

חינוך גורים לצרכים

אנשים רבים בוחרים לאמץ או לקנות גור כלבים מבלי לחשוב על העבודה הרבה הכרוכה בכך. הם חושבים רק על המשחקים שישחקו יחדיו, על כך שיהיה להם את מי ללטף ועם מי להתכרבל, ושתמיד יהיה מי שיקבל את פניהם בשמחה כשישובו הביתה. רובם נוטים לשכוח שהבאת גורים הביתה משמעותה גם השקעת זמן רב ומאמצים לא מבוטלים בחינוך הגורים לצרכים. במאמר הבא תוכלו ללמוד על חינוך גורים לצרכים לפני שתחליטו אם להביא הביתה גור או לא.

חינוך גורים לצרכים

שלבים בחינוך גורים לצרכים

חינוך גורים לצרכים הוא אחד הדברים הראשונים שיש לעשות כשמביאים גור חדש הביתה. גורים נוטים לעשות את צרכיהם אחת לשעתיים – 4 שעות, לרוב מיד לאחר שינה, אכילה או משחק. לכן, חשוב להקדים ולחנך את הגור לעשיית צרכים. אז איך מתחילים?

1. ברוכים הבאים הביתה
עם הבאת הגור חשוב לערוך לו היכרות עם ביתו החדש. חשוב לדעת שלגורים יש גם טריטוריה פנימית - האזור בו הם ישנים ואוכלים ולכן נמנעים מעשיית הצרכים בו (כמו מלונה, כלוב, סל וכו'), וגם טריטוריה חיצונית - הסביבה המוכרת להם, שבה הם מוכנים לעשות את צרכיהם. לפיכך, מטרתו של כל חינוך גורים לצרכים הוא להרחיב ככל האפשר את הטריטוריה הפנימית של הכלב, כך שיראה בבית כולו (ולא רק במלונה או בסל) כאזור שבו אסור לו לעשות את צרכיו.
תחילה מקצים לגור שטח מתוחם בגודל של 1 מ"ר, שיהווה כטריטוריה הפנימית שלו. ניתן להשתמש בכלובים לטיסה, במלונות או במרבצים הנמכרים בכל חנות חיות. באופן הדרגתי חושפים את הגור ליתר החלקים של הבית ומגדילים את הטריטוריה הפנימית עד שהוא מצליח לשלוט בצרכיו באופן מלא.
 
2. טיולים לעשיית צרכים
לגורים קשה להתאפק, לכן יש לצאת עימם החוצה לעיתים תכופות (כל שעתיים בערך) בשבועות הראשונים של חינוך גורים לצרכים. גורים שסגורים בכלוב ינסו לעורר את תשומת ליבנו כשהם צריכים לעשות צרכים. אם נשים לב לסימניהם הם ילמדו תמיד לקרוא לנו ולהתאפק. כמו כן, כשיוצאים עם הגור חשוב לתת לו חיזוקים חיוביים כשהוא עושה את צרכיו, ולאחר מכן לאפשר לו להסתובב בבית בחופשיות לפרק זמן קצר.
זכרו שהוצאת הגור לעשיית צרכים היא לא טיול, ואמורה להימשך כ- 5 – 10 דקות. אם הגור לא עושה את צרכיו יש להחזירו הביתה ולצאת עימו שוב לאחר כ- 20 דקות.

חינוך גורים לצרכים
 
מה עושים כשמפספסים?
חינוך גורים לצרכים לוקח זמן, ולעיתים קורות גם "תאונות". אם הגור שלכם לא הצליח להתאפק ועשה את צרכיו בבית – זה חלק חשוב בתהליך החינוך. במקרים שכאלו לא צריך לעשות דבר. לא לצעוק, לא לכעוס, לא למנוע ממנו אוכל וגם לא להכריח אותו להריח את צרכיו. פשוט מנקים את הלכלוך ולומדים להבא לצאת עמו החוצה מוקדם יותר. אם הגור עושה את צרכיו מולכם, פשוט תפסו אותו והוציאו אותו החוצה כדי שימשיך מחוץ לבית.

חינוך גורים לצרכים
 
טיפים נוספים:
לא מומלץ להניח בכלוב או במלונה פדים לגמילת גורים הנמכרים בכל חנות חיות, שכן המטרה היא לגרום לגור להימנע מעשיית הצרכים במקום זה.
אסור להשאיר גורים סגורים בתוך כלוב למשך שעות רבות מדי, ומנגד גם לא להרשות להם להסתובב בבית יום שלם ללא השגחה.
למידע נוסף אודות חינוך גורים לצרכים ולרכישת מוצרים שיסייעו לכם בתהליך החינוך – צרו קשר עם חנות החיות חי בר.

מזון וציוד לחיות מחמד, חנות חיות חי בר, טיפוח ויופי לכלבים, מזון לכלבים, מזון רפואי לכלבים, חומרי הדברה לכלבים, צעצועים לכלבים, שימורים לכלבים, מוצרי רתמה מעור לכלבים, שימורי מזון רפואי לכלבים, מזון לחתולים, מזון רפואי לחתולים, חול לחתולים, חומרי הדברה לחתולים, צעצועים לחתולים, שימורים לחתולים, שימורי מזון רפואי לחתולים, חנות חיות בגבעתיים, קורס ספרות כלבים וחתולים, דוג פרפורמנס אוכל לכלבים, יוקנובה אוכל לכלבים, נוטרי סורס אוכל לכלבים, טכני-קל אוכל לכלבים, גנסיס אוכל לכלבים, פרו פלאן אוכל לכלבים, מזון רפואי לכלבים הילס, מזון רפואי לכלבים רויאל קנין, חנות חיות ברחובות, חנות חיות, חנות חיות ברמת גן, חומרי הדברה לכלב ברמת גן, חומרי הדברה לכלב בגבעתיים, חומרי הדברה לכלב בתל אביב, חומרי הדברה לחתול ברמת גן, חומרי הדברה לחתול בגבעתיים, חומרי הדברה לחתול בתל אביב, קורס תספורות לבעלי חיים, תספורות לכלב, תספורות לחתול, בית ספר לספרות כלבים, בית ספר לספרות חתולים, בית ספר לתספורות בעלי חיים, מזון לכלבים ברמת גן, מזון לכלבים ברחובות, מזון לכלבים בגבעתיים, מזון לחתולים ברמת גן, מזון לחתולים ברחובות, מזון לחתולים בגבעתיים, מספרה לכלבים ברחובות, מספרה לכלבים ברמת גן, מספרה לחתולים ברחובות, מספרה לחתולים ברמת גן


חי בר - חנות חיות רמת גן. חנות חיות גבעתיים. חנות חיות רחובות. ©      Web Time ltd - בנייה אתרים, קידום אתרים, ופיתוח פרוייקטים באינטרנט

Web Time ltd - בניית אתרים, קידום אתרים, קידום ופרסום עסקים באינטרנט

למעלה