קטגוריות
  עבריתРусский

מזון בריא לחיות מחמד

אחד הדברים החשובים בגידול בעלי חיים הוא מתן מזון בריא לחיות מחמד. נשמע פשוט, נכון? אולם פעמים רבות אנשים אינם נוטים לחשוב מספיק אודות האוכל שהם מספקים לחיית המחמד שלהם. הם קונים מזון לכלבים או לחתולים כשהם הולכים על פי שמה של חברת מזון ידועה וללא בדיקה מקיפה של המרכיבים התזונתיים בו, או בוחרים לפי העדפותיו של בעל החיים. והלא מה אוהבים יותר חתולים וכלבים מאשר לגנוב פיסה מהארוחות שלנו, בני האדם? חתיכת שוקולד טעים, פולקע עסיסי שיצא מהתנור וכן הלאה.
 
קל ללכת שולל אחרי כל אלו, ולו כדי לרצות את חברינו מעולם החי שאנו כה אוהבים. אולם על בעלי חתולים וכלבים לזכור: בדיוק כפי שתזונה לא מאוזנת משפיעה עלינו, בני האדם, בבריאות לקויה ובמשקל עודף, כך קורה גם בקרב בעלי החיים. לכן חשוב להקפיד על מזון בריא לחיות מחמד. הכלב שלכם אולי עדיין יעדיף לזלול מהצלחת שלכם על צלחתו המלאה פתיתי אוכל יבש של מזון לכלבים, אך חייו לצדכם יהיו ארוכים יותר ונעימים יותר, בגוף בריא.
 
מזון בריא לחיות מחמד מזון בריא לחיות מחמד
 
רקסי, מיצי, צאו לי מהצלחת

 חוק ראשון הוא שתזונה נכונה לבעל חיים כלשהו אינה בהכרח מקבילה לתזונה נכונה לבני אדם, ולכן אסור להשליך מידיעותינו על אוכל בריא עבור עצמנו לעולם המזון הבריא לחיות המחמד.
 
לדוגמא, בני אדם אוהבים לרוב לגוון במאכליהם, לא לחזור ארוחה אחר ארוחה על אותו מאכל – הגיוון הוא גם מעניין עבור החך שלנו, וגם בריא. אולם, המצב אצל הכלב שונה בתכלית. לכלב יש קיבה בסיסית ופשוטה יותר, שמעדיפה באופן נחרץ יציבות ואוכל מוכר. כלב המרוצה מסוג מסוים של מזון לכלבים (בהנחה שאותו מזון לכלבים הוא בריא ומזין בצורה מסופקת) צריך להמשיך ולהתמיד באכילתו, בלי החלפות "לשם גיוון", העלולות לגרום למיחושים ולהקאות.
 
למעשה, גם תזונתם של כלבים ושל חתולים היא שונה. החתולים חייבים בשר כחלק מהתזונה שלהם (בדמות מזון לחתולים בשימורים), ואילו כלבים יכולים להסתדר גם בלעדיו.
 
נכון, הכלב והחתול שלכם ישמחו לביס מפנק מהאוכל שלכם על פני מזון לכלבים או אוכל יבש. אבל העדפתם אינה מצביעה על כך שזהו הדבר הטוב בשבילם – הלא גם אתם נהנים מאוד ממאכלים מתוקים עם סוכר רב וממטוגנים, על אף שאלו אינם בריאים.
 
עבור החתול והכלב מדובר בסכנה של ממש: גופם אינו בנוי להתמודד עם כמויות הסוכר והשומן במטבח האנושי, ולכן אכילת מזון של בני אדם עלול לגרום להם להשמנה, לסוכרת, לבעיות עיכול ועוד. שוקולד עלול להיות ממש בבחינת רעל לכלב. בדיוק בגלל זה מייצרים אוכל מיוחד עבורם, ולכן על תזונתם להתבסס על מזון לכלבים או מזון לחתולים בהתאמה.
 
מזון רפואי לכלבים ולחתולים

 תווית שעלולה להטעות היא כשאתם נתקלים במזון רפואי לכלבים או במזון רפואי לחתולים. חשוב לדעת כי מזונות אילו אינם בריאים יותר לכלל הכלבים או החתולים, אלא מדובר בדיאטות מיוחדות עבור צרכים בריאותיים ספציפיים. לדוגמא, חיה הסובלת מסוכרת זקוקה למזון רפואי מיוחד שהינו דל בסוכרים, ואילו חיה שלה בעיות לבלב זקוקה לאוכל רפואי שהינו קל יותר לעיכול ומותאם לבעיה ממנה היא סובלת.
 
לכן, מזונות רפואיים לבעלי חיים מותאמים לחיות בעלי בעיות ספציפיות בהוראת וטרינר. לחתול או לכלב שאינם סובלים מבעיה מיוחדת ניתן לרכוש אוכל רגיל, ובלבד שיהיה איכותי ובריא, ומכיל את כל המרכיבים התזונתיים הדרושים. כיצד מוודאים זאת? קודם כל על ידי בקשת המלצות וייעוץ מהווטרינר שלכם באשר לתזונה נכונה לבעל החיים, ודבר שני על ידי עיון ברשימת המרכיבים על האריזה.

 
תנו לבעל החיים האהוב שלכם את הטוב ביותר, עבור בריאות ואריכות ימים. הקפדה על מזון בריא לחיות מחמד תבטיח לו ולכם חיים מאושרים וארוכים ביחד.
 

מזון וציוד לחיות מחמד, חנות חיות חי בר, טיפוח ויופי לכלבים, מזון לכלבים, מזון רפואי לכלבים, חומרי הדברה לכלבים, צעצועים לכלבים, שימורים לכלבים, מוצרי רתמה מעור לכלבים, שימורי מזון רפואי לכלבים, מזון לחתולים, מזון רפואי לחתולים, חול לחתולים, חומרי הדברה לחתולים, צעצועים לחתולים, שימורים לחתולים, שימורי מזון רפואי לחתולים, חנות חיות בגבעתיים, קורס ספרות כלבים וחתולים, דוג פרפורמנס אוכל לכלבים, יוקנובה אוכל לכלבים, נוטרי סורס אוכל לכלבים, טכני-קל אוכל לכלבים, גנסיס אוכל לכלבים, פרו פלאן אוכל לכלבים, מזון רפואי לכלבים הילס, מזון רפואי לכלבים רויאל קנין, חנות חיות ברחובות, חנות חיות, חנות חיות ברמת גן, חומרי הדברה לכלב ברמת גן, חומרי הדברה לכלב בגבעתיים, חומרי הדברה לכלב בתל אביב, חומרי הדברה לחתול ברמת גן, חומרי הדברה לחתול בגבעתיים, חומרי הדברה לחתול בתל אביב, קורס תספורות לבעלי חיים, תספורות לכלב, תספורות לחתול, בית ספר לספרות כלבים, בית ספר לספרות חתולים, בית ספר לתספורות בעלי חיים, מזון לכלבים ברמת גן, מזון לכלבים ברחובות, מזון לכלבים בגבעתיים, מזון לחתולים ברמת גן, מזון לחתולים ברחובות, מזון לחתולים בגבעתיים, מספרה לכלבים ברחובות, מספרה לכלבים ברמת גן, מספרה לחתולים ברחובות, מספרה לחתולים ברמת גן


חי בר - חנות חיות רמת גן. חנות חיות גבעתיים. חנות חיות רחובות. ©      Web Time ltd - בנייה אתרים, קידום אתרים, ופיתוח פרוייקטים באינטרנט

Web Time ltd - בניית אתרים, קידום אתרים, קידום ופרסום עסקים באינטרנט

למעלה