מזון לכלבים בגבעתיים

מזון לכלבים בגבעתיים

מזון של בני אדם, מתאים?

כולנו מכירים את הסצנות האלו בסרטים, בהן הכלב יושב סמוך לארוחת הערב המשפחתית, מביט בשקיקה אל עבר האוכל ומחכה לקבל כמה שאריות. האבא או אחד האחים מחכים לרגע שהאמא לא תסתכל ואז זורקים במהירות עצם מהעוף או מאכלים כאלו ואחרים לעבר הכלב, אשר קופץ עליהם בשמחה ובהתרגשות. פעם חשבתם אולי – האם האוכל שאנו אוכלים, כבני אדם, מתאים גם לכלבים? למעשה, מזון שמתאים לבני אדם אינו מאוזן דיו עבור הכלב, מכיוון שהאיזון בין אבות המזון שלנו כבני אדם שונה מזה של הכלבים. מעבר לזה, צריכת מזון שכזה אף עלולה לגרום לכלב בעיות בריאותיות, לרבות בעיות באזור החניכיים ועוד. חשוב לדעת בנוסף, כי ישנם מאכלים שאנו נוטים לאכול על בסיס יומיומי, ואילו לכלב הם עלולים להיות מזיקים, כגון שום, שוקולד, בצל, ענבים ועוד. לפיכך, רצוי להרכיב עבור הכלב תזונה ייעודית המורכבת ממזון לכלבים בגבעתיים. אם בכל זאת אתם מעוניינים לתת לכלב אוכל של בני אדם – היוועצו בראש ובראשונה עם ווטרינרים, וודאו כי אתם מבצעים בדיקות דם לכלב פעמיים בשנה לכל הפחות.

אז… מה כן מתאים?

ככלל, אין מזון ספציפי המתאים לכל סוגי וגזעי הכלבים. כמו שאצל בני אדם, מתאימים מזון בהתאם לגיל האוכל – תינוקות זקנים ומבוגרים יאכלו אוכל שונה במרקמים שונים, כך גם יש להתאים את האוכל בהתאם לגיל הכלב. בנוסף, חשוב להתאים את האוכל לגודל הכלב; כלב גדול השוקל 20 ק"ג ומעלה מצוי בקבוצת סיכון לסבול מבעיות מפרקים. לפיכך, יש לתת לכלב גדול אוכל המכיל תוספות כונדרואיטין, סופלט ואחרים המועילים לאיבר הסחוס של הכלב ותורמים ליציבות המפרקים. חשוב לציין כי את ההתאמה לגודל הכלב יש לבצע כבר מגיל צעיר, כלומר – גור צעיר שעתיד לצמוח לכלב גדול, צריך לקבל אוכל המיועד לכלבים גדולים להתרגלות ולמחשבה עתידית.

עבור כלבים קטנים הסיפור מעט שונה. אלו זקוקים לתוספת מוגברת של חלבונים, מכיוון שהם נוטים לפעילות והתרוצצות יתרה. כלבים שמנים זקוקים לאוכל בריא יותר ('בריא' במונחים של כלבים כמובן) מכיוון שגם הם, עלולים להימצא בקבוצת סיכון של מחלות לב כאלו ואחרות.

איפה לקנות מזון לכלבים בגבעתיים?

כאשר רוצים לקנות מזון לכלבים, רצוי לפנות לחנות בעלת אנשי מקצוע מנוסים ומקצועיים, אשר ידעו כיצד להתאים את האוכל המדויק לכלב הספציפי. בחנות מזון לכלבים בגבעתיים של חי – בר, ניתן למצוא מבחר  רחב של סוגי מזון עבור כלבים מגזעים וגדלים שונים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
0
×

עגלת קניות