מזון רפואי לחתולים - כל המידע

זה לא כל כך נעים לראות חתול חולה

מחלות הן אף פעם לא נעימות, בין אם הן תוקפות בן אדם ובין אם הן תוקפות חתול. לפעמים אפילו, כשהן תוקפות חתול או בעל חיים אחר, קשה לנו הרבה יותר להתמודד, משום שלעתים אנחנו מרגישים חסרי אונים מול סבלו של החתול. חתולים, כמו בני אדם, יכולים לחלות במגוון סוגים של מחלות, החל ממחלות עור, דרך מחלות קיבה וכלה, חלילה במחלות סופניות. חשוב לדעת, שממש כמו שמרק עוף נחשב למזון רפואי עבור בני אדם שחולים בשפעת או בדלקת גרון, כך ישנו גם מזון רפואי לחתולים, שבהחלט יכול להקל על סבלם בשעת המחלה.

סוגים והשפעות

כאשר אנחנו, בני האדם, חולים בשפעת, המזון המומלץ הוא, כאמור, מרק עוף חם עם ירקות; כאשר אנחנו סובלים מעצירות, המזון המומלץ הוא אורז ובננות. כך, יש מזון רפואי לחתולים המתאים לסוגים שונים של מחלות ובעיות.
בעיות עור – אטופיק דרמטיטיס, אלרגיות של העור, אלרגיות למזון ועוד – אלה מחלות ומצבים שגם חתולים סובלים מהם. לחתולים הסובלים מגירויים שונים בעור, מומלץ בדרך כלל לאכול מזון רפואי לחתולים העשוי מבשר כבש ומכיל ויטמינים ומינרלים המסייעים לחיזוק מערכת החיסון.

בעיות עיכול – חתולים הסובלים מבעיות עיכול שונות מומלץ להזין במזון רפואי לחתולים המכיל ויטמינים ומינרלים רבים שספיגתם קלה ומהירה. הספיגה המהירה מקלה על פעולות העיכול ומסייעת לפעולת מעיים תקינה.

השמנה – מסתבר, שגם חתולים יכולים להיות שמנים מדיי, וגם להם זה לא בריא. לחתולים כאלה מומלצת דיאטה דלת סוכרים ופחמימות, והמודעות הגבוהה שיש כיום לתופעת ההשמנה, גם בקרב חתולים, מביאה לכך שההיצע בשוק גדול, לרווחת החתולים השמנמנים ובעליהם. כך ניתן לבחור את המזון שטעמו ערב יותר לחכו של החתול, ולאפשר לו גם לרזות וגם ליהנות.

סוכרת – ממש כמו בני אדם, ישנם גם חתולים מתוקים מדיי – חתולים החולים בסוכרת וזקוקים לדיאטה נטולת סוכר או דלה בסוכר. השוק מציע מספר סוגי מזון רפואי לחתולים המתאימים לחתולים סוכרתיים.

בעיות פרקים – ישנו גם מזון רפואי לחתולים הסובלים ממחלות פרקים שונות. המזון הזה מכיל, בדרך כלל, כונדרניטין סולפט וגלוקוזאמין, שהינם תוספי מזון המיועדים לטיפול בבעיות סחוסים ומפרקים.

מחלות דרכי השתן – חתולים סובלים לא פעם מדלקות בדרכי השתן, שאם אינן מטופלות בזמן עלולות לגרום לחסימות בדרכי השתן, שהינן מסוכנות מאוד. בנוסף, חתולים יכולים לסבול מאבנים בדרכי השתן וממחלות אורולוגיות נוספות. היום ניתן למצוא מזון רפואי לחתולים המיועד להקל על התסמינים השונים. מזון זה מועשר , בדרך כלל, בחלבון, במלחים בהרכבים שונים ובחומרי הזנה, המיועדים להמסת קריסטלים בשתן ולהקלת התסמינים.

מזון רפואי לחתולים – להקלה בכאבים

ראינו, שהיום ניתן להקל על תסמיני מחלות שונות של החתולים האהובים שלנו, באמצעות הזנתם במזון רפואי לחתולים המתאים לבעיה. בחנות חיות "חי בר" תוכלו למצוא מזון רפואי מגוון לחתולים הסובלים ממחלות ומבעיות שונות, והצוות המסור שלנו ישמח לסייע לכם לאתר את המזון הרפואי המתאים לחתול הפרטי שלכם. כמובן, שאין להשתמש במזון רפואי לחתולים אלא אם הווטרינר נתן לכם הוראה ומרשם עבור המזון המתאים. רק בריאות!