אלרגיות בחתולים
תוכן עניינים

מדי שנה עולה מספרם של הסובלים מאלרגיות ברחבי העולם. הסיבה לכך נעוצה לא רק בבעיות תורשתיות אלא גם בירידה ברמת איכות הסביבה. הדבר נכון לא רק לגבי בני אדם, גם בקרב החתולים לכ-15 אחוז מאוכלוסייה רגישות יתר לאלרגנים. כמו כן, תסמיני אלרגיה בחתולים ובבני אדם דומים: בצקת רירית, אדמומיות בעור, גירודים, קוצר נשימה. ההבדל הוא שבעלי חיים זקוקים לעזרתנו כדי להתגבר על התופעה.

תסמיני אלרגיה:
•    קשקשים, נשירת שיער
•    חתול מתגרד, נושך את רגליו וזנבו, על עורו נוצרים פצעים
•    התנהגות משונה: התרגשות יתר או אפטיה
•    ריח לא נעים בפרווה, הזעת יתר

שימו לב שתסמינים דומים עלולים להופיע גם במחלות אחרות, לכן יש להתחיל בטיפול רק לאחר ביקור אצל וטרינר.

סוגי אלרגיה:
•    דלקת עור אטופית – נגרמת ע"י אבקת פרחים, חומרים כימיים או תכשירים רפואיים. התסמינים: אדמומיות בעור, גירוד חזק שגורם לחתול להתגרד עד פצעים בעור. אלרגיה לאבקת פרחים חולפת עם סיום עונת הפריחה, לעומת זאת, השפעת חומרים כימיים או תרופות פשוט חייבים למנוע. הטיפול באלרגיה לאבקת פרחים בחתולים יכול להיות תקופתי, למשל, רק בעונת פריחת הזיתים, או שיטתי. 
•    עקיצות חרקים – תופעה שכיחה מאוד אפילו בבעלי חיים מטופחים ללא פרעושים. מספיק עקיצה אחת של פרעוש שעבר מחתול אחר כדי לגרום לתגובה אלרגית. נגרמת לא רק ע"י פרעושים, אלא גם צרעות, דבורים, קרציות וחרקים אחרים.
•    אלרגיה למזון בחתולים – ניתן לזהותה על פי תסמינים חוזרים ונשנים, כגון: גירוד והתנפחויות. סוג המזון שגרם לאלרגיה מזוהה בדרך השלילה. חתול מתחיל דיאטה מחמירה ולאחר מכן מוסיפים לתזונתו סוגי מזון נוספים, אחד-אחד.

לכל סוג של אלרגיה שיטות טיפול משלו שנקבעות על ידי רופא חיות.

חי בר - חנות החיות שלך במרכז
חי בר - חנות החיות שלך במרכז

חנות לחיות עבור בעלי חיות מחמד שמחפשים את הכי טוב עבור הכלב / החתול שלהם תחת קורת גג אחת: החל מחנות לחיות עם מזון, צעצועים ועוד ועד מספרה, מרפאה ואפילו בית ספר לספרות!

אהבתם? מוזמנים לשתף את המאמר:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print
שיתוף ב email
פוסטים נוספים באותו נושא שיכולים לעניין אתכם:
צרו איתנו קשר:
שמרו על קשר:
מה תרצו לקנות?
כתבות אחרונות:

כתיבת תגובה