כל מה שצריך לדעת על אלרגיות בכלבים במדריך אחד!

הן אצל בני אדם והן אצל בעלי חיים אלרגיה היא תופעה חריגה, תגובה לא תקנית של הגוף לגורם אשר במצב תקין לא מביא לשום תגובה מיוחדת.

סיבה לתגובה כזו או אחרת של מערכת חיסונית נקבעת ע"י רופאים בכל מקרה לגופו, זאת משום שמדובר בסיבות רבות כאשר חלקן אף נסתרות.

לרוב אלרגיות בכלבים נגרמת ע"י מזון כלשהו, אוכל טבעי או מזון מוכן, אך ישנם מקרים של תגובה למוצרי קוסמטיקה, חומרי ניקוי, עקיצות של פשפשים וקרציות.

כיצד להבחין באלרגיה בכלבים:

פריחה בעור

הפריחה יותר בולטת אצל כלבים בעלי פרווה קצרה. מתחת לפרווה ארוכה ושופעת הפריחה לא מתגלה מיד.

אך היא גורמת לגירודים חזקים, ולכן אם הכלב מתגרד זאת סיבה לדאגה. פריחה מגרדת מתחילה לדמם, ואם לא פונים לרופא בזמן המצב מחמיר ומידרדר לפצעים מוגלתיים.

בעיות עיכול

בטן נפוחה, גזים, שלשולים והקאות: כל התופעות הללו עלולות להיגרם ע"י אלרגן. קשה מאוד לקבוע מהו ללא עזרה מקצועית, ולא כדאי לסכן את חיי החיה.

דלקות רירית

כלב מתחיל להתעטש, מהאף מופרש ריר, מופיעה אדמומיות על לובן עין, מתפתחת דלקת עיניים. כעבור זמן מה שערות מסביב לעין עלולות לנשור.

הפרעות נפשיות

כלב נעשה רגזן, מתחילות התפרצויות זעם, אפילו אם קודם החיה הייתה רגועה וממושמעת. כל עוד המצב מחמיר עדיף להרחיק את הכלב מהילדים.

בצקת אנגיונוירוטית

הגרון של הכלב מתנפח מאוד, הדבר מקשה על הנשימה, היא נעשית לא סדירה ומקוטעת. הפנים והעיניים מתנפחות. אי פנייה מידית לווטרינר מסכנת את חייה של חיית מחמד.

במידה והבחנתם באחד התסמינים הנ"ל, אתם תמיד יכולים לפנות לחנות החיות שלנו "חי בר".

אנחנו עובדים בשיתוף פעולה עם וטרינר מנוסה אשר יעניק לכם ייעוץ בנוגע לטיפול וימליץ על מזון טיפולי. ניתן להשיג אותו במחלקה מיוחדת שבחנות.

או מלאו את פנייתכם ונחזור אליכם במהירות >>

אז מה היה לנו במדריך הזה?
חי בר - חנות החיות שלך במרכז
חי בר - חנות החיות שלך במרכז

חנות לחיות עבור בעלי חיות מחמד שמחפשים את הכי טוב עבור הכלב / החתול שלהם תחת קורת גג אחת: החל מחנות לחיות עם מזון, צעצועים ועוד ועד מספרה, מרפאה ואפילו בית ספר לספרות!

אהבתם? מוזמנים לשתף את המאמר:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print
שיתוף ב email
פוסטים נוספים באותו נושא שיכולים לעניין אתכם:
צרו איתנו קשר:
שמרו על קשר:
מה תרצו לקנות?
כתבות אחרונות:

כתיבת תגובה